Urządzanie lokalu gastronomicznego

W lokalach gastronomicznych wnętrza często mają jakieś motywy, na przykład styl chiński czy amerykańskie retro. A czy zastanawialiście się państwo, skąd wziąć wyposażenie typowe dla kawiarni czy restauracji? Ten artykuł skierowany jest do osób zaczynających swoją działalność w gastronomi, jak i dla ciekawskich i zainteresowanych tą tematyką.

Jakie meble wybrać do jadalni?

Przede wszystkim należy wybrać motyw najlepiej pasujący do podawanych posiłków. Dla przykładu kawiarnia może mieć pastelowe barwy, dużo kwiatów i przytulnych dodatków, natomiast restauracja podająca dania włoskie czy francuskie może zaopatrzyć się w meble czy dekoracje związane z kulturą tego kraju.

Co z wyposażeniem do kuchni?

Tutaj ważne jest, jakiego rodzaju lokal się prowadzi, i co będziemy w nim serwować. W kafejce zaopatrzymy się w ekspresy do kawy – najlepiej dwa, w razie gdyby jeden miał się nam zepsuć. Dobrym wyjściem będzie także zmywarka. Gdy prowadzimy kawiarnię, świetnym pomysłem będzie także serwowanie ciast – do tego potrzebna nam będzie witryna cukiernicza.

Gdy w grę wchodzi lokal serwujący większą gamę dań do wyboru, potrzebne będą takie sprzęty jak kuchenka, wyposażenie typu garnki i patelnie czy też sitka i tłuczki. W restauracjach zmywarka będzie niezbędna, ponieważ zdecydowanie usprawni pracę. Dodatkowo przyda nam się piekarnik bądź piec konwekcyjno-parowy, lada gastronomiczna i inne meble kuchenne, a także zamrażarka.

W gastronomi trzeba zadbać także o oświetlenie i klimatyzację pomieszczenia, a także wysyp śmieci czy kasę fiskalną. Prowadzenie tego typu lokalu jest wymagające i kosztowne, ale gdy już zdecydujemy się na tę działalność, trzeba wiedzieć, gdzie się udać po pomoc.

Wszystko, co jest nam potrzebne, różnorakie maszyny do kuchni czy meble możemy znaleźć na stronach internetowych. W sklepach gastronomicznych uzyskamy profesjonalne porady oraz praktyczne wskazówki dotyczące urządzania zaplecza restauracyjnego. Można także zwrócić się do komisów i zakupić używane meble lub sprzęt.

W internecie znajdziemy także wiele firm oferujących przydatne zabezpieczenia antywłamaniowe czy klimatyzację – należy zadzwonić do kilku z nich, wypytać się o indywidualną cenę i wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję.

Dodaj komentarz